قیمت ساخت ویلا در کلاردشت

۹ خرداد ۱۴۰۰
۳ دیدگاه
قیمت ساخت ویلا در کلاردشت

قیمت ساخت ویلا در کلاردشت :

ابتدا با توجه به شرایط اقتصادی حاظر به قیمت ساخت ویلا در کلاردشت میپردازیم .
در قدم اول بهتر است خلاصه‌ای از هزینه‌های معمول یک ساختمان را در سال ۹۸ در بیاوریم و در ادامه بگوییم که جایگاه طراحی کجاست .

قیمت ساخت ویلا در کلاردشت
قیمت ساخت ویلا در کلاردشت

معمول این است که در مورد ساخت ویلاهایی که در شهر کلاردشت ساخته می‌شود ، هر مترمربع مبلغی حدود ۵ میلیون تومان هزینه خواهد داشت . برای مثال ، یک ساختمان دو طبقه را در نظر بگیرید که مساحت هر طبقه آن برابر ۱۰۰ مترمربع باشد . با احتساب هر متر مربع ، هزینه فوق ، هزینه تقریبی ساختن این بنا برابر یک میلیارد تومان می‌شود .
۳۰ تا ۷۰ میلیون تومان هزینه جواز برای ساخت ساختمان میباشد .
۵۰ میلیون تومان هزینه طراحی کامل ساختمان . (طراحی و ترسیم کامل نقشه‌های معماری و سازه و تاسیسات)۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان هزینه مهر نظارت و طراحی نظام مهندسی یا نظام فنی روستایی میباشد .
۱۵۰ میلیون تومان هزینه پیمانکار است . پیمانکار حقیقی ، شخصی است که با کارفرما یا همان سرمایه گذار قرارداد پیمان «مدیریت اجرا» می‌بندد. و در عوض کارگاه را مدیریت کرده و با پیمانکاران جزء قرارداد می‌بندد و با استفاده از علم و تجربه‌ای که دارد بر صحت عملکرد آنها نظارت می‌کند و در نهایت گزارش‌های مالی را به کارفرما ارایه می‌دهد . (حدود ۲۰ درصد کل هزینه ساخت)
حدود ۷۰۰ میلیون تومان باقی می‌ماند. که صرف ساخت می‌شود . که خود شامل هزینه دستمزد و هزینه مصالح و ابزار است . چیزی حدود ۳.۵ میلیون تومان در هر مترمربع .

قیمت ساخت ویلا در کلاردشت
قیمت ساخت ویلا در کلاردشت

فروش و قیمت ساخت ویلا در رودبارک کلاردشت :

رودبارک روستایی ییلاقی از توابع شهرستان کلاردشت است و در ۴۸ کیلومتر چالوس واقع شده و با تهران ۱۷۰ کیلومتر فاصله دارد ، ما در این مقاله میخواهیم به فروش ویلا در رودبارک کلاردشت بپردازیم و راجب کلاردشت ، این بهشت گم شده بیشتر بدانیم .
رودبارک به دلیل برخورداری از نعمت های طبیعی و مناظر منحصر به فرد ، یکی از مناطق توریست پذیر در شرق کلاردشت به شمار می رود و از طبیعتی زیبا و خارق العاده بهره مند می باشد .
رودبارک کلاردشت با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد مانند رود خانه جنگل کوه دسترسی راحت به مرکز شهر باعث بیشتر شدن قیمت ملک و زمین در منطقه شده است .

قیمت ساخت ویلا در کلاردشت
قیمت ساخت ویلا در کلاردشت

قیمت زمین و ساخت ویلا در کلاردشت :
قیمت زمین درکلاردشت به شرایط و  پارامترهای متعددی وابسته است .
قرار گرفتن زمین در حوزه  شهری و یا  روستایی و یا  حتی شهرک های متعدد بر قیمت  زمین  های منطقه کلاردشت تاثیر گذار است . اما از سال ۱۳۹۸ به این سو، شرایط و پارامتر  مکان اهمیت خود را تا حدود زیادی از دست داده و عملاً قیمت زمین در تمام مناطق کلاردشت به هم نزدیک شده .
برای مثال در سال های دور منطقه نصیری یا گرکپس یا رودبارک معروف بودند و  اختلاف زیادی با دیگر مناطق داشتند و امروز نیز از برتری خفیفی برخوردارند ، اما مطلب این است که  دیگر آن برتری یا وجود ندارد و یا بسیار خفیف است .
ملاک ، در حال حاضر ،‌ قابلیت ساخت و جواز ساخت و ابعاد زمین و چشم‌ انداز های طبیعی بسیار زیبا و کیفیت و سلامت سند است .موارد همسایگی ، دسترسی به امکانات و جنگل و شرایط فروش و مساحت زمین را نیز به این پارامترها بیافزایید . هرچند پارامترهای دیگری نیز هست ، مانند رشد منطقه‌ ای و ویژگی های مناسب از منظره معماری و ساخت بنا و غیره که برای هر زمین می‌توان به صورت موردی بررسی کرد و  گزارش آن را تقدیم شما خریداران و دوستان گرامی  کرد .

۳ دیدگاه

  1. […] قیمت ساخت ویلا در کلاردشت و فروش ویلا […]

  2. […] قیمت ساخت ویلا در کلاردشت و فروش ویلا […]

  3. […] قیمت ساخت ویلا در کلاردشت و فروش ویلا […]

ارسال دیدگاه

*

code